#33 O wydawaniu “Przez czas i przestrzeń”

Martyna Ościk

Propozycja wydawnicza. Arnold Cytrowski. Przez czas i przestrzeń.

Dokładnie taki tytuł miała wiadomość mailowa, którą otrzymaliśmy 14. czerwca 2018 roku o godzinie 9.27.

Jestem bardzo sentymentalnym człowiekiem, przywiązującym dużą wagę do takich szczegółów jak daty. A w tym przypadku niewątpliwie powyższą datę można uznać za wyjątkową. To wtedy – chociaż w tamtym momencie jeszcze o tym nie wiedzieliśmy – rozpoczęliśmy nowy rozdział w rozwoju naszego wydawnictwa. To wtedy został rzucony w naszym kierunku czar. Czarodziejem był, rzecz jasna, Arnold Cytrowski.

Pewnie część z Was już zna historię tego, jak to zachwycił nas napisany przez Arnolda blurb, jak szybko postanowiliśmy przeczytać jego maszynopis i jak wielkie wywarł na nas wrażenie. Maszynopis. Nie Arnold. W razie wątpliwości.

Tych, którzy nie mieli okazji tej opowieści poznać, zapraszam serdecznie O TUTAJ :).

Jak łatwo policzyć (a łatwo to policzyć nawet mnie, co – wierzcie mi – jest niekiedy nie lada wyczynem), od pamiętnej środy (bo była to środa) minęło dokładnie 9 miesięcy. Można by powiedzieć, że to czas wystarczający na wiele rzeczy; i wcale nie mam tutaj niczego konkretnego na myśli ;). Ale no nie da się ukryć, że to właśnie tyle czasu potrzebowaliśmy na to, żebym dziś mogła powiedzieć Wam jedno zdanie: 

„Drodzy Państwo, książka jest już na wydawniczym finiszu!”

To było 9 miesięcy zdecydowanie ciężkiej pracy i trudno byłoby mi określić, które z nas miało jej najwięcej. Arnold cierpliwie przyjmował moje uwagi redakcyjne i korektorskie, Martyna (nie ja, ta druga Martyna – Martyna-ilustratorka) pracowała nad rysunkami oraz niesamowicie piękną okładką, a my razem z Pawłem staraliśmy się czuwać nad tym, żeby prace postępowały w odpowiednim, właściwym dla siebie tempie. Nasz autor musiał przyjąć jednak dużo więcej niż tylko poprawki dotyczące tekstu. Przez te 9 miesięcy przed chłopakiem został postawiony szereg wyzwań, którym, nie mając innego wyjścia, musiał podołać. Więc tak, jak zaczęło się od pisania jednego artykułu blogowego w miesiącu, tak na ten moment raczymy Was takimi wpisami raz na dwa tygodnie, a w dodatku większość z nich pojawia się w towarzystwie spójnych materiałów video. Tak – Arnold został vlogerem. Żeby nie powiedzieć: youtuberem ;).

Tak jak to było w przypadku „Cmentarzyska”, ruchy przy pracy nad „Przez czas i przestrzeń” zaczęły się zagęszczać jakieś trzy miesiące przed planowaną premierą. Każde z nas miało już bowiem świadomość, że czasu wcale nie zostało tak dużo, a elementów, które należy dopieścić, jest nadal całkiem sporo. Zaczęły się więc pojawiać na wpół nieprzespane noce i codzienne funkcjonowanie przy nachalnie powracających myślach typu: „musisz dzisiaj zrobić korektę dwudziestu stron” albo: „napisz do patronów”. Cóż, całe szczęście lubimy, jak wokół nas się tyle dzieje :). Niezmiennie nas to motywuje i napędza do tego, żeby robić jeszcze więcej. No i WY nas napędzacie. To nie podlega nawet najmniejszej dyskusji.

Efekt starań całego naszego zespołu zyskał absolutnie namacalną formę w poniedziałek o godzinie 15. Wtedy właśnie na stronie naszego sklepu internetowego została uruchomiona przedsprzedaż debiutanckiej bajki Arnolda Cytrowskiego o wdzięcznym tytule „Przez czas i przestrzeń”. Tak powtarzam tylko, jakby ktoś z Was jeszcze nie słyszał ;).

O czym jest książka? O przyjaźni, o marzeniach, o pokonywaniu własnych ograniczeń. To lektura wręcz idealna dla małego człowieka, który przecież od samego początku powinien wiedzieć, że są wartości, za którymi należy podążać, i przeszkody, które należy pokonywać. Myślę jednak, że nie tylko dzieciaki będą mogły się tą bajką zachwycić. Jestem doskonałym przykładem na to, że nawet dorosły może się wzruszyć, i na to, że wiek naprawdę nie ma znaczenia ;).

Magiczną opowieść, której premiera już 2. kwietnia możecie zamówić TUTAJ.

No chyba nie muszę mówić, że ta okładka będzie się pięknie prezentować w Waszych księgozbiorach, co? 😉

Martyna

“Przez czas i przestrzeń”. Okładka.
Martyna Ościk

Nowy wpis na naszym facebooku!

Nasza strona internetowa korzysta z plików cookie i innych technologii śledzenia, aby uzyskać najlepsze doświadczenia na naszej stronie. Aby uzyskać więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych przez Wydawnictwo Klobook, zapoznaj się z polityką prywatności